Koncert

Joe Lovano „Trio Tapestry“


5 | Květen 16.5.2019 21:00

Bookmark and Share

Joe Lovano „Trio Tapestry“

  Praha, Jazz Dock

V rámci 14. ročníku festivalu Americké jaro představí držitel Grammy, skladatel, producent a jeden z nejvýznamnějších saxofonistů současnosti Joe Lovano, spolu s klavíristkou Marilyn Crispell a bubeníkem Carmen Castaldim svůj nový projekt Trio tapestry“. Sám označuje toto album za svůj nejvíce intimní a osobní počin. Jako významný představitel moderního jazzu navazuje na odkaz velkých hudebníků 50. a 60. let, jako byli Coleman Hawkins, Lester Young, Dexter Gordon či John Coltrane, ale zároveň do něj přispívá velmi osobitým pohledem na saxofonovou hru, improvizaci, kompozici i na celkový koncept jazzového žánru na konci 20. a začátku 21. století.

Joe Lovano se narodil v r. 1952 v Clevelandu (Ohio) a jeho otcem byl významným saxofonistou tehdejší éry Tony „Big T“ Lovano. Byl to on, kdo jej také v počátku učil hře na saxofon, před studiem na Berklee College of Music. Po dokončení studií začal Joe spolupracovat s Jackem McDuffem, Dr. Lonniem Smithem a před tím, než se přestěhoval do New Yorku, hrál také tři roky v orchestru Woodyho Hermana. V New Yorku začal hrát s bubeníkem Melem Lewisem. Během své kariéry spolupracoval s mnoha dalšími předními hudebníky, mezi které patří Hank Jones, Paul Motian, John Zorn, George Mraz, Charlie Haden, McCoy Tyner nebo John Scofield a mnoho dalších. Jeho manželkou je jazzová zpěvačka Judi Silvano.

Joe Lovano – sax

Marilyn Crispell – p

Carmen Castaldi – dr, perc

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji na sezení 950 Kč, na stání 400 Kč, na místě v den koncertu na sezení 1050 Kč, na stání 450 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení. 

Web kapely: www.joelovano.com

Buy a ticket