fbpx

V rámci streamovaného koncertu festivalu Americké jaro vystoupí klavíristka Nikol Bóková s nejnovějším projektem „Unravel“. Ke vzniku alba zavdal prvotní impuls festival Americké jaro, pro který Nikol původně tento repertoár sestavila. Album nahrála v klasické sestavě jazzového tria klavír-kontrabas-bicí ve spolupráci s talentovanými hráči mladé jazzové generace, kontrabasistou Martinem Kociánem a bubeníkem Michalem Wierzgonem.

Klavíristka Nikol Bóková je známá především jako interpretka klasické hudby, jejíž repertoár sahá od baroka až k soudobé hudbě. Ve své autorské tvorbě svobodně a bez jakýchkoli předsudků překračuje hranice hudebních žánrů, fascinovaná možnostmi, které jí nabízí.

Online koncert Nikol Bókové je zdarma. Ale pokud chcete, můžete spolu s festivalem Americké jaro podpořit na Donio.cz projekt Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Bellis. Ten se zaměřuje na pomoc mladým pacientkám (v produktivním věku), které procházejí nebo prošly léčbou spojenou s nádorovým onemocněním prsu.

Více informací o projektu najdete na www.bellisky.cz

Program:

Maurice Ravel – Sonatine: Mouvement de Menuet (druhá věta)

Sergej Rachmaninov – Sonáta op. 36 no. 2: Allegro Molto (třetí věta)

Erich Wolfgang Korngold – Co říká les, no. 1

Nikol Bóková – Golden (hudba inspirovaná Korngoldovou skladbou z cyklu Co říká les)

Nikol Bóková – Manfred (hudba inspirovaná Baladou Manfred op. 2 Vítězslava Nováka)

Nikol Bóková – Erich (hudba inspirovaná Korngoldovou skladbou Těžké časy)

Nikol Bóková – Sergei (hudba inspirovaná Sonátou op. 36 no. 2 Sergeje Rachmaninova)

Nikol Bóková – Unravel (hudba inspirovaná Ravelovou Sonatinou)