fbpx

Kenny Werner je klavírista a skladatel světového formátu. Jeho skladby, nahrávky a publikace nepřestávají ovlivňovat posluchače na celém světě. V roce 2010 obdržel Guggenheim Fellowship za svou originální tvorbu. Na jeho projektech se podílí mnoho významných umělců, např. Joe Lovano a Judy Silvano a za svou tvorbu získal několikrát ocenění Grammy.

Přednáška a workshop jsou založeny na knize Effortless Mastery, která je inspirována studiem a filosofií renomované hudební pedagožky Madame Chaloff, která se stala hnací silou Wernerovy budoucnosti: koncepce hudby, která si je vědoma duchovního záměru a podstaty. Jedná se o Wernerovo stěžejní dílo, ve kterém popisuje, jak by měl dokonalý hudebník manifestovat to, co má ve svém nitru. Využitím zkušeností ze svého života coby mikroskopu umělcovy mysli, je kniha vodítkem, jak vydestilovat emocionální, duševní a psychologické aspekty umělcova života.

Dnes je to jedna z nejčtenějších knih o hudbě a improvizaci, která pomáhá tisícům hudebníků na celém světě uvolnit cestu k jejich vlastnímu talentu a potenciálu. Kniha je povinnou četbou na mnoha univerzitách. Werner nevědomky odstartoval revoluci tím, že inspiroval hudebníky zabývat se stavem mysli, těla a duše za účelem obohacení hudební zkušenosti od přízemní k hlubokomyslné. Knihu si oblíbili i umělci v jiných oborech a podnikatelé. Kenny stále vyučuje a pořádá semináře ve Spojených státech i v zahraničí. Momentálně má status Artist-in-Residence na univerzitě v New Yorku. Vliv Kennyho Wernera je nepřekonatelný, ovlivnil celou generaci hudebníků a umělců.