fbpx

Kvarteto Martinů, původně Havlákovo kvarteto, založili v roce 1976 tehdejší studenti pražské konzervatoře. Ačkoliv těžištěm jejich repertoáru je hudba velikánů české a světové hudby, obrací se kvarteto s oblibou k vyhledávání děl zapomenutých nebo k premiérám děl soudobých.  

ZRUŠENO. Koncert jsme bohužel museli zrušit. Pokud již máte zakoupené vstupenky, budeme vás o dalším postupu informovat e-mailem. 

V Americe narozený trumpetista a skladatel Theo Croker je jedním z velkých příslibů afroamerické hudby. Vnuk již zesnulého trumpetisty Doca Cheathama a bývalý student legendárního jazzového trumpetisty Donalda Byrda, je umělcem pevně zakotveným v jazzové tradici.  

Klavíristka Nikol Bóková je známá především jako interpretka klasické hudby, jejíž repertoár sahá od baroka až k soudobé hudbě. Ve své autorské tvorbě svobodně a bez jakýchkoli předsudků překračuje hranice hudebních žánrů, fascinovaná možnostmi, které jí nabízí. 

Jan Bartoš je zahraničním tiskem popisován jako „jeden z nejlepších evropských klavíristů“ a „citlivý a rafinovaný interpret“. Jeho alba pro vydavatelství Supraphon získávají uznání domácí i zahraniční kritiky. je absolventem postgraduálního studia na newyorské Manhattan School of Music a držitelem doktorátu Akademie múzických umění v Praze. 

Julian Lage patří k výrazným kytaristům své generace a jeho umění improvizace je vysoce ceněno. Více než deset let se inspiruje proudy americké hudební historie s využitím dokonalé techniky, volných asociací a víry v nekonečné možnosti. Na albu Love Hurts hraje poprvé v triu s basistou Jorgem Roederem a bubeníkem Davem Kingem.

Gabo Naas se narodil v argentinské Patagonii. Jeho hudební začátky ovlivnil otec, který hraje na kytaru a povzbudil Gaba, aby začal zpívat a naučil se tradiční lidové písně. V poslední době se Gabo zaměřuje na vokální a kytarový repertoár, který se skládá zejména z úprav tradičních jiho-amerických písní, v rytmech chacarera, zamba, chamamé, gato, vals a také andské huayno a carnavalito. 

Kenny Werner je klavírista a skladatel světového formátu. Přednáška a workshop jsou založeny na knize Effortless Mastery, která je inspirována studiem a filosofií renomované hudební pedagožky Madame Chaloff, jež se stala hnací silou Wernerovy budoucnosti: koncepce hudby založené na duchovním záměru a podstatě.

Chandrika Tandon a Kenny Werner představí evropskou premiérou svého zcela nového projektu Unbounded, který okouzlujícím způsobem propojuje bohatství klasické indické hudby a jazzu.

V České republice představí Dan Tepfer poprvé svůj projekt Goldbergovy variace. Tento program kombinuje třicet původních Goldbergových variací spolu s třiceti improvizacemi založenými na velkolepém díle J. S. Bacha.

ZRUŠENO. Koncert jsme bohužel museli zrušit. Pokud již máte zakoupené vstupenky, budeme vás o dalším postupu informovat e-mailem. 

Bill Stewart je po desetiletí jedním z nejunikátnějších hlasů mezi jazzovými bubeníky. Je známý zejména spoluprací s jazzovými kytarovými velikány, k nimž patří Pat Metheny, Jim Hall, Peter Bernstein a především John Scofield.

Sledujte online

Hlavní partner

Za podpory

Partneři